Co robić z takim rumieniem na twarzy?

Dzien dobry, ostatnio pojawił mi sie tradzik dermatolog przepisal żel epiduo ktory mnie poparzyl bo zastosowałam go 3razy pod rząd teraz ciagle mam uczucie goraca i rumien na twarzy dostalam masc cutivate posmarowalam jeden raz i mialam wrażenie ze rumien zbladł, wszystko było na dobrej drodze ale ostatnio gdy posmarowalam wieczorem zaledwie drugi dzień strasznie się zdenerwowalam sytuacja stresowa, silne emocje sprawiły ze stan zaczal sie zaogniac i zaczelo mnie piec i rumien sie zaostrzył czy to może być efekt tego ze silne emocje ,nerwy? Rumien jest wiekszy twarz od nowa zaczela piec co robic w takim przypadku czy dalej smarowac sie ta mascia?

Dzień dobry, zmiany rumieniowe to niezwykle powszechna dermatoza. Mimo to, zalecam konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu, który zdecyduje czy jest wymagana wizyta u lekarza dermatologa. Kluczem do owocnej terapii jest szczegółowy wywiad z pacjentem, aby poznać przyczynę powstawania problemu. Może ono mieć podłoże stresowe, naczyniowe, lub związane z ciśnieniem tętniczym krwi. Jednymi z czynników zaostrzających zmiany są elementy diety, wahania temperatur czy wysiłek fizyczny. Terapia schorzenia może obejmować zarówno leczenie miejscowe, farmakologiczne lub dedykowane zabiegi. We współpracy z kosmetologiem, lekarz dermatolog kompleksowo zaopiekuje się zmianami naczyniowymi. Niewielkie zmiany doskonale reagują na leczenie przy pomocy laseroterapii, większe natomiast mogą wymagać intensywniejszej hospitalizacji. Jeśli będzie to konieczne lekarz dermatolog zaleci wykonanie badań z zakresu innej specjalizacji, w tym wizytę u lekarza naczyniowca czy flebologa.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl