Co może oznaczać taki rumień na ramieniu?

Witam. Od 1,5 roku mam na lewym przedramieniu, że strony wewnętrznej rumień w postaci takiej jakby podkowy. Robiłam testy na borelize i wyszły ujemne. Niedawno w miejscu dokoła rumień zaczęła się robić druga otoczka. Co to może być? Wielkością zajmuje praktycznie całe przedramię. Dodam że jestem pacjentka nowotworową, jestem po wycięciu macicy i leczę się obecnie u endokrynologa. Pozdrawiam

Dzień dobry, zmiany rumieniowe to niezwykle powszechna dermatoza. Mimo to, zalecam konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu, który zdecyduje czy jest wymagana wizyta u lekarza dermatologa. Kluczem do owocnej terapii jest szczegółowy wywiad z pacjentem, aby poznać przyczynę powstawania problemu. Może ono mieć podłoże stresowe, naczyniowe, lub związane z ciśnieniem tętniczym krwi. Jednymi z czynników zaostrzających zmiany są elementy diety, wahania temperatur czy wysiłek fizyczny. Terapia schorzenia może obejmować zarówno leczenie miejscowe, farmakologiczne lub dedykowane zabiegi. We współpracy z kosmetologiem, lekarz dermatolog kompleksowo zaopiekuje się zmianami naczyniowymi. Niewielkie zmiany doskonale reagują na leczenie przy pomocy laseroterapii, większe natomiast mogą wymagać intensywniejszej hospitalizacji. Jeśli będzie to konieczne lekarz dermatolog zaleci wykonanie badań z zakresu innej specjalizacji, w tym wizytę u lekarza naczyniowca czy flebologa.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl