Co oznacza rumień po leczeniu retinoidami?

witam. Wyleczyłem trądzik retinoidami. Niestety mam skóre nacyznkową, kilka pękniętych naczynek i rumień, który utrzymuje się przy wysiłku, schylaniu ( dający efekt rozpalonej twarzy). Czy po kilku zabiegach laserem zmiany te znikną? Czy jakiś czas od zastosowania lasera bede mógł przestać używać dermokosmetyków i zacząć normalnie żyć ?

Dzień dobry,

Stan skóry jest przejściowy. Proszę cierpliwie stosować zabiegi i preparaty pielęgnacyjne zalecone przez kosmetologa.

pozdrawiam serdecznie
IJ

Nie napisał Pan, ile czasu minęło od zakończenia terapii retinoidami. Aby poddać się laseroterapii, niezbędny jest odstęp 6 miesięcy. Istnieje szansa, że po pewnym czasie stan skóry się poprawi; gdyby nie, polecam konsultację u lekarza medycyny estetycznej celem korekty poszerzonych naczyń.

Dzień dobry, żaden specjalista nie zagwarantuje Panu, że problem zniknie całkowicie. Terapia laserowa w przypadku rumienia zazwyczaj jest długotrwała i musi być powtarzana ze względu na nawrotowość problemu. Rodzaj i częstotliwość dedykowanych Panu zabiegów, a także sposób przygotowania do nich najlepiej ustalić ze specjalistą prowadzącym. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.