Czy istnieje jakaś terapia na trądzik genetyczny, przetłuszczającą się twarz i zamykające się pory?

Co można zrobić gdy mam trądzik genetyczny leczony na różne sposoby(izotek) przetłuszczająca się twarz i zamykające się pory ? Istnieje jakaś terapia genami bądź inwazyjny laser który zmieni gospodarkę naszej skory??

Dzień dobry, w trakcie kuracji Izotekiem nie można wykonać żadnych mocnych/agresywnych zabiegów, zwłaszcza laserów. Od odstawienia kuracji antybiotykowej musi minąć co najmniej pół roku. Proszę udać sie na konsultację kosmetologiczną podczas której kosmetolog po wykluczeniu przeciwwskazań zaproponuje zabiegi, które można wykonać w trakcie kuracji.

Pozdrawiam

Dzień dobry, nie powstała jeszcze terapia genami dedykowana cerze trądzikowej. Rynek oferuje szereg zabiegów do terapii antytrądzikowej. Nie ma jednej sprawdzonej, która przyniesie oczekiwany efekt w przypadku każdego rodzaju i stopnia zaawansowania trądziku. Decyzję, czy w Pani przypadku wskazane byłoby wykonanie zabiegów peelingów chemicznych, laseroterapii, czy też mikrodermabrazji powinna Pani przedyskutować ze specjalistą. Po osiagnięciu oczekiwanych rezultatów istotna jest także terapia podtrzymująca oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.