Co jeszcze można zrobić, by skutecznie wyleczyć trądzik?

Ciągle nawracający trądzik, wypróbowane wszystkie środki łącznie z izotekiem( dobrze przebyta pełna kuracja) co jeszcze można zrobić by w końcu trwałe wyłączyć trądzik czy istnieje np usuwanie gruczołów łojowych, które są przyczyna, wspomnę ze mam problem z przetłuszczanie twarzy w ciągu dnia

Witam. Problem trądziku moze pojawiać sie z rożnych przyczyn. Należy zebrać dokładny wywiad by określić dlaczego wystapil u Pani. Najskuteczniejsza forma walki z tradzikiem jest leczenie połączone z zabiegami kosmetologicznymi ( np stosowanie kwasów ) . Zabiegi wykonuje sie w serii , często przynoszą bardzo dobre efekty. Warto wybrac sie do gabinetu kosmetologii leczniczej, gdzie zostanie dobrana odpowiednia do zmian terapia oraz zostanie wdrożona pielęgnacja domowa. Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry, problem trądziku jest bardzo złożony i nie zawsze gwarantuje sukces terapii. Zazwyczaj pomocna okazuje się regularna seria zabiegów kosmetycznych połączonych z odpowiednią pielęgnacją domową. Pisząc o zabiegach kosmetycznych mam na myśli np. serię peelingów chemicznych, mikrodermabrazję, lasery frakcyjne oraz szereg innych procedur wywołujących efekt złuszczenia martwego naskórka. Terapia gabinetowa powinna zostać uzupełniona odpowiednią pielęgnacją domową. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednich kosmetykach, które z jednej strony nie będą nadmiernie wysuszać skóry, a z drugiej nie powinny jej dodatkowo "zapychać". Unikać należy ciężkich kremów o oleistych konsystencjach, które potrafią nasilać problem zaskórników. W pierwszej kolejności sugerowałabym konsultację ze specjalistą, który obejrzy Pani problem i będzie w stanie zaproponować najodpowiedniejsze dla Pani rozwiązanie. Warto rozważyć również badania hormonalne, których rozregulowanie może być przyczyną istniejącego problemu. W razie ewentualnych pytań, pozostaję do Pani dyspozycji. Pozdrawiam