Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 4 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co będzie skuteczne na mój trądzik?

Witam, Mam problemy z trądzikiem, które utrzymują się juz od 16 roku życia ( aktualnie mam 24). Wszystkie zewnętrzne formy leczenia tj. epiduo itd bez efektów. Ze względu na duże problemy z układem pokarmowym nie mogłam zdecydować się na leczenie antybiotykiem więc zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne tj cyprest, cyprodiol efekt był zadowalający w 80 % cera znacznie się poprawiła jednak problem nie ustąpił całkowicie. Chciałabym odstawić tabletki min. ze wzgledu na uciążliwe skutki uboczne dlatego zdecydowałam się na terapie tetralysal - em jednak już po tygodniu nastąpiły bardzo silne bóle brzucha i nie mogłam kontynuować leczenia. czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu łagodne dla przewodu pokarmowego ? przy takich problemach ( problemy z wątrobą, jelitami a w przeszłości także z trzustką i żołądkiem) boje się stosowania izoteku. Może są jakieś skuteczne zabiegi kosmetyczne ? z góry dziękuję za pomoc
KOBIETA, 24 LAT 6 dni temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .
www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy