Świecenie skóry, zaskórniki i problemy z cerą u 37-latki

Mam 37l i ogromny problem z cerą. Żadne podkłady matujące nie radzą sobie, bardzo się świecę, szczególnie nos i do tego te okropne zaskórniki!!! Odwiedziłam wielu derm. i wiele kosm, wydałam fortunę na różne specyfiki, ale niestety nie zauważyłam poprawy. Często słyszałam: taki już pani urok... a dla mnie to nie urok tylko ZMORA. Ostatnio miałam przepisany DUAC. Żadnych zabiegów nie miałam robionych (peelingów med. czy kaw.) Teraz kupiłam całą serię Ziaji liście manuka, może to mi pomoże...

Witam. Tłusta skóra wymaga regularnego oczyszczania. Polecam zastosowanie serii zabiegów oczyszczających np. delikatnych peeling ów z kwasami owocowymi. Takie zabiegi najlepiej wykonywać pod okiem doświadczonego kosmetologia moc kwasów musi być bowiem dobrana do stanu cery.

Witam na zaskórniki i przetłuszczanie się skóry najlepszymi zabiegami są: peelingi medyczne, peeling kawitacyjny oraz maski kosmetyczne.

Warto również dobrać kosmetyki, które w swym składzie nie mają składników powodujących powstawanie zaskórników. Przy nadmiernym przesuszaniu skóry np podkładami matującymi skóra odwdzięcza się po dłuższym czasie nadmierną produkcją sebum.

Proszę opisać jak dba Pani o swoją skórę , jakie stosuje na nią kremy i preparaty.

I proszę odwiedzić dobrego lekarza medycyny estetycznej , dobierze on preparaty i zabiegi.

Dzień dobry, z problemem zaskórników powinna poradzić sobie regularna seria zabiegów kosmetycznych połączonych z odpowiednią pielęgnacją domową. Pisząc o zabiegach kosmetycznych mam na myśli np. serię peelingów chemicznych, mikrodermabrazję, lasery frakcyjne oraz szereg innych procedur wywołujących efekt złuszczenia martwego naskórka. Terapia gabinetowa powinna zostać uzupełniona odpowiednią pielęgnacją domową. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednich kosmetykach, które z jednej strony nie będą nadmiernie wysuszać skóry, a z drugiej nie powinny jej dodatkowo "zapychać". Unikać należy ciężkich kremów o oleistych konsystencjach, które potrafią nasilać problem zaskórników. W pierwszej kolejności sugerowałabym konsultację ze specjalistą, który obejrzy Pani problem i będzie w stanie zaproponować najodpowiedniejsze dla Pani rozwiązanie. Warto rozważyć również badania hormonalne, których rozregulowanie może być przyczyną istniejącego problemu. W razie ewentualnych pytań, pozostaję do Pani dyspozycji. Pozdrawiam.