Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można laserowo leczyć trądzik?

Witam, mam pytanie odnośnie terapii laserowej na trądzik. Lecze trądzik (z zerowym skutkiem) już od ok. 10 lat, większością dostępnych środków farmaceutycznych i myślę nad zabiegiem laserowym. Niestety wysyczy dermatolodzy u których byłam boją się tematu jak ognia, stąd moje pytanie czy metoda jest skuteczna w przypadku średnio zaawansowanego trądziku na plecach i twarzy? Jaki laser był by najskuteczniejszy? Mam 23 lata. Pozdrawiam 
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Badania naukowe nie dostarczają wystarczających dowodów, aby z czystym sumieniem zalecać zabiegi laserowe jako kuracja trądziku. Naprawdę istnieją dużo lepsze, tańsze i bardziej skuteczne metody. Warto skorzystać z pomocy dermatologa specjalizującego się w chorobach łojotokowych skóry, w tym trądziku pospolitym.

0

Dzień dobry, aby w ogóle rozważać laseroterapię, musi minąć 6 miesięcy od zakończenia doustnego leczenia dermatologicznego (szczególnie doustną izotretinoiną). Od zakończenia stosowania preparatów miejscowo na skórę minimum 3 miesiące. Owszem, laseroterapia jest skuteczna w leczeniu zmian aktywnych, można wziąć pod uwagę serię peelingów węglowych (tzw. black dool) oraz mikrodermabrazję laserową. Opcją pozostają peelingi chemiczne. Przy niewielkich zmianach aktywnych i obecności blizn i przebarwień potrądzikowych najskuteczniejszą metodą jest seria zabiegów laserem CO2. Jest to zabieg stosunkowo inwazyjny, ale mogący przynieść spektakularną poprawę. W trakcie terapii obowiązuje bezwzględna ochrona przeciwsłoneczna, wzmożona dbałość o higienę (brak kontaktu skóry poddanej terapii ze zwierzętami, codzienna zmiana pościeli itp) oraz stosowanie preparatów wspomagających regenerację naskórka. Aby zakwalifikować Panią do jakiejkolwiek terapii, niezbędna jest osobista konsultacja, zebranie wywiadu i ocena skóry.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy