Rumieńce na twarzy a chłodniejsze powietrze

Witam. Od dłuższego czasu jak wracam z pracy to mam rumience na twarzy az mi jest gorąco w twarz. Wszyscy pytaja co mi sie dzieje ze taki czerwony jestem. Pracuje na powietrzu na budowie. Wiec wysiłek jest. Czasem piwo wypije ale wątpię ze to od tego. Mam tak co dziennie po pracy.. Czy to od chlodniejszego powietrza? Od zmęczenia? Pomóżcie..

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóy, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry, najwyraźniej ma Pan skłonności do rumienia. Osoby z taką cerą powinny unikać czynników powodujących zaczerwienienia,a są to gorące i zimne temperatury, wahania temperatur, alkohol, gorące potrawy i napoje ostre jedzenie cytrusy itp. Na codzień powinien Pan stosować kosmetyki które zapanują nad rumieniem i zapobiegną pogłębianiu się stanu. Taka cera jest idealnym podłożem dla trądziku różowatego w przyszłości. Proponuję również od czasu do czasu wykonać w gabinecie kosmetologicznym peeling z kwasem azelainowym bądź też inne zabiegi które uspokają naczynia.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). Terapia laserowa zazwyczaj jest długotrwała i musi być powtarzana ze względu na nawrotowość problemu. Terapia powinna być wspomagana także odpowiednio dobraną pielęgnacją domową. Zarówno w pielęgnacji przed jak i po zabiegowej należy uwzględnić stosowanie kremów z filtrem chroniących przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kremy powinny zawierać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Rodzaj i częstotliwość dedykowanych Panu zabiegów, a także sposób przygotowania do nich najlepiej ustalić ze specjalistą prowadzącym. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.