Co może znaczyć czerwona skóra na twarzy?

Witam mam problem ze skórą twarzy która robi się czerwona. Rano nie ma problemu. Twarz robi się czerwona po południu. Po pracy. Przeważnie po kąpieli. Stosuje kosmetyki do cery naczynkowej. Problem jest bardzo dokuczliwy bo nie mogę normalnie funkcjonować. Bardzo mi to przeszkadza.

Dzień dobry, najlepiej byłoby skonsultować się w tej sytuacji z kosmetologiem bądź dermatologiem, który po obejrzeniu skory zaproponuje terapię zwalczającą problem.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). Terapia laserowa zazwyczaj jest długotrwała i musi być powtarzana ze względu na nawrotowość problemu. Terapia powinna być wspomagana także odpowiednio dobraną pielęgnacją domową. Zarówno w pielęgnacji przed jak i po zabiegowej należy uwzględnić stosowanie kremów z filtrem chroniących przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kremy powinny zawierać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Rodzaj i częstotliwość dedykowanych Panu zabiegów, a także sposób przygotowania do nich najlepiej ustalić ze specjalistą prowadzącym. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.