Dlaczego mam te pieczenia skóry?

Dzień dobry, mam 33 lata, od ponad dwóch miesięcy zmagam się z problemami skórnymi, które objawiają się utrzymującym się wypryskiem(krostki) na czole oraz pojedynczymi trudno gojącymi się wypryskami głównie na brodzie. Dodatkowo zaobserwowałam, że często po jedzeniu (niezależnie od składu posiłku)pojawia się pieczenie skóry twarzy oraz delikatny rumień na czole oraz swędzenie skóry głowy na linii włosów utrzymujący się ok. 1h. Brałam leki na receptę na alergię oraz jestem po dwóch wizytach różnych dermatologów, pierwszy zapisał antybiotyk tetryasal - nie przyniósł oczekiwanych efektów, tylko skutki uboczne rozex, drugi- jestem w trakcie leczenia miejscowego żelem Acnelec. Efektów póki co brak, pieczenie skóry(napadowy rumień) jak było przed leczeniem tak jest i teraz. Dodam, że nigdy w dorosłym życiu nie miałam problemów dermatologicznych. Jakie mogą być inne przyczyny takich objawów? Czy mogę to być zaburzenia hormonalne (zażywam bardzo długo antykoncepcje doustną) i czy podczas jej stosowania zasadne jest wykonać profil hormonalny?

Witam, niezbędny jest wnikliwy wywiad. Po opisie wnioskuje ze cera jest naczyniowa i wrażliwa , należy wykluczyć początki trądziku różowatego. Proszę unikać pikantnych potraw, silnego słońca , ograniczyć mocne emocje. Warto tez stosować kosmetyki z kwasem azelainowym lub wykorzystać terapie ( seria zabiegów kwasem azelainowym) , co noże uspokoić napadowy rumień . Dobrym zabiegiem będzie również jonoforeza z wit c lub galwanizacja. Pozdrawiam