Jakie kosmetyki stosować przy takich zabiegach?

Witam serdecznie. Miałem 9 zabiegów na trądzik różowaty i rumień laserem Alma harmony Dye-VL ,został mi jeszcze jeden zabieg ale to dopiero za 2 miesiące.Mam cerę raczej tłustą ale przesuszoną i szorstką .Podczas zabiegów nie stosowałem żadnych kosmetyków nawilżających i teraz wiem ,że to był błąd.Możecie polecić jakieś kosmetyki które pomogą z tym problemem,które powinienem stosować przy takich zabiegach.Wiem jedynie ,że nie powinny zawierać w swoim składzie alkoholu,perfum itp.

Przy leczeniu trądziku różowatego bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, łagodzących niepożądane objawy. Kremy powinny zawierać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Bardzo ważne, by kosmetyki zawierały również filtry przeciwsłoneczne. Wiele kosmetyków ma dodatkowo zielony pigment, który maskuje zaczerwienienia skóry.
Jak trafnie Pan wskazał alkoholu i perfum należy unikać. Ponadto kwasów AHA stosowanych w peelingach medycznych.
W razie dalszych pytań, pozostaję do Pana dyspozycji.
Aleksandra Gołda