Jak nawilżyć moją cerę?

witam, lekarz zdiagnozował u mnie wczesne stadium trądziku różowatego(kilka krostek na policzkach,rozszerzone naczynka) i przepisał do smarowania na noc Metronidazol, a na dzień Niverosum (kuracja 3-miesięczna). Problem w tym, że moja cera jest przesuszona, a nawet łuszcząca. W jaki sposób ją nawilżyć? Czy mogę w tym momencie poddać się zabiegowi laserowego zamykania naczyń?

Dzień dobry, w sprawie laserowego zamykania naczyń proszę skonsultować się z lekarzem, który zabieg wykona. Lekarz też oceni czy zażywane leki nie będą przeciwwskazaniem do zabiegu. Jeśli chodzi o nawilżenie skóry proszę na dzień stosować serum z kwasem hialuronowym np. Serum hialuronowe marki Ava a na noc retimax 1500 z apteki.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . J. I będzie wdrożyć odpowiednie leczenie. Bardzo pomocne są zabiegi IPL oraz peelingi medyczne, mezoterapia , zabiegi kosmetyczne intensywnie nawilżające oraz wyciszające skórę naczyniową.

Dzień dobry, pielęgnacja pozabiegowa powinna uwzględniać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.