Jak zaradzić mojemu czerwienieniu się skóry na twarzy?

Witam serdecznie. Mam trądzik różowaty, który od lat leczę (skinoren/rozex/maści i dermokosmetyki/ IPL/ND YAG). Dodatkowo w okresie słonecznym zawsze filtr 50 itp. Po prostu jestem świadomy problemu, który mnie dotknął. Nie mam grudek itp - nad tym skutecznie zapanowałem. Pozostał jedynie rozległy rumień ("motylek" czoło). Podczas "nic nie robienia" :) skóra jest blada. Podczas wysiłku - bordowa. Moje pytanie dotyczy jednak... Jazdy samochodem. Z niewyjaśnionych przyczyn, podczas jazdy samochodem (przede wszystkim podczas przyspieszania, nawet bardzo delikatnego typu ruszenie z miejsca i przejechanie 20 metrów) - twarz również jest bardzo czerwona lub bordowa. Na co dzień panuję nad problemem rozszerzonych naczynek, ale jestem kierowcą zawodowym, a w związku z "czerwienieniem się" podczas jazdy samochodem - jestem stale czerwony, co nie pozwala mi zaleczyć tego problemu raz na zawsze (naczynka przez kilka-kilkanaście godzin dziennie są nadreaktywne). Skąd bierze się taki problem? Znam ludzi z trądzikiem różowatym, ale ich skóra podczas jazdy samochodem jest taka sama jak podczas postoju. Mam idealne ciśnienie (120/80), idealne wyniki fizykalne (krew, USG inne robione w międzyczasie testy). Wyniki, jak to określił lekarz - o których może pomarzyć większość dzisiejszych 18 latków. Z chorób - zdiagnozowany (po odrzuceniu wszystkich innych możliwości) zespół jelita drażliwego o charakterze biegunkowym oraz przepuklina rozworu przełykowego, choć nie mam pojęcia, czy to może mieć jakikolwiek wpływ na Państwa "diagnozę". Męczy mnie ten stan, bo mimo naprawdę ostrej pielęgnacji, przez jazdę samochodem nie mogę pozbyć się rumienia. A przy tej ilości zabiegów laserowych, którym się poddałem (dosłownie około 40) - moja cera powinna być blada niczym twarze Japończyków. Bardzo proszę o pomoc, wskazówki, sugestie. Dziękuję!

Zwłaszcza że czynników takich jak stres czy pogoda nie zawsze jesteśmy w stanie unikać. Najlepsze efekty daje regularne wykonywanie kuracji wzamacniających naczynia, tak jak regularnie usuwamy kamień nazębny. Wtedy zmiany nie będą miały szans się rozwijać.
Doskonale efekty u osób ze skórą naczyniową daje przeprowadzanie zabiegów naczyniowych wiosną i jesienią, ponieważ 2-3 tygodnie po ich wykonaniu należy unikać intensywnej pracy naczyń włosowatych (rozszerzają się one m.in. pod wpływem słońca, wysokich temperatur, ale także na mrozie). Odpowiednią metodę zawsze wybiera kosmetolog, analizując skalę i rodzaj uszkodzeń naczynek.