Jak wyleczyć trądzik różowaty u 40-latki?

Mam 40 lat. Skóra od wielu lat tłusta i ze skłonnościa do wyprysków. Pol roku temu stwierdzono u mnie duża niedokrwistość. Po hospitalizacji i przetoczeniu krwi podałam się leczeniu Hylicobacter pylori 2 antybiotykami - Amotax i Klacid. Od zakończenia kuracji wysyp drobnych białych nieswedzacych kostek na czole, skroniach i żuchwie. Leczenie najpierw Rozex I soolantra nie pomogło, potem Unidox doustnie, po którym okropny wysyp jeszcze gorszy. Wstępna diagnoza dermatologa - trądzik różowaty. Błagamopomoc

Witam Panią.

Należałoby zacząć od diagnostyki mikrobioty jelit - wykonuje ją np Instytut Mikroekologii w Poznaniu. Badanie Kyber Kompact.
Opis - oczywiście niepoprzedzony wywiadem - czemu jestem przeciwna, wskazuje na zaburzenia immunologiczne. Diagnostyka jest rozległa lecz możliwa a jednak najczęściej tzw trądzik różowaty współistnieje z zaburzeniami mikrobioty.

Z pozdrwowieniami

Proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej na konsultację. Po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie zabiegi. Najczęściej stosuje się zabieg z użyciem lasera IPL na wyciszenie naczyń,, leczenie farmakologiczne oraz dobiera się prawidłowa pielęgnację domową.

I tak jak powyżej Pani zaleca badanie jak najbardziej jest wskazane