Co zrobić z tą pokrzywką po lekach?

Witam w dniu dzisiejszym 20 minut po Zarzycki leku Duomox 1g dostałam ostrej pokrzywy , rumienia na całym ciele , twarz miałam bardzo czerwona łącznie z białkami opuchnięte stopy i dłonie , zmierzyłam ciśnienie i miałam 140 /115 tętno 145 zadzwoniłam na pogotowie jednak kazali mi pić tylko wodę stan ten utrzymywał się ok 2 godzin i zakończył się febra , trzęsłam się z zimna , moje pytanie brzmi co powinnam zrobić skoro odmówili mi pomocy gdzie mam się udać i jakie badania zrobić
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

jeśli dobrze rozumiem, to objawy alergii na antybiotyk ustąpiły – to jest bardzo istotne, bo niekiedy mogą się utrzymywać przez długi czas lub stanowić zagrożenie zdrowia i/lub życia.

Niestety wykonanie testów alergologicznych pozwala na wykazanie alergii na antybiotyk tylko u 6-10% badanych, na co składa się wiele czynników, w tym błędne zakwalifikowanie działania niepożądanego leku jako reakcji alergicznej. Dlatego rzadko zaleca się wykonanie testów. Natomiast wiadomo, że najczęściej powodującymi reakcję alergiczną antybiotykami są cefalosporyny lub amoksycylina, będąca substancją czynną w leku Duomox. Jeżeli Pani chce, to może Pani wykonać testy skórne lub testy prowokacji lekiem (DPT). Więcej o testach alergicznych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-testow-alergicznych.

Przede wszystkim powinna Pani unikać amoksycyliny i przy każdej sytuacji wymagającej zastosowania antybiotykoterapii zgłaszać lekarzowi alergię na tę substancję czynną. Może Pani także poprosić lekarza o przepisanie leku antyhistaminowego w razie ponownego wystąpienia gwałtownej reakcji uczuleniowej – nie tylko na leki. O leczeniu reakcji alergicznej w postaci pokrzywki może Pani przeczytać tu: https://portal.abczdrowie.pl/kontaktowa-pokrzywka.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-lek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak wyleczyć tą pokrzywkę?

Witam. Od stycznia walczę z pokrzywka. Badania robione to : morfologia, Ige, watrabowe, ana, żelazo, mocz, ob, crp. Kiedy biorę jedna tabletke na alergie, jest ok ( obecnie biorę lirra gem) tylko po odstawieniu pokrzywka wraca z podwójna siłą. We wrześniu mam alergologa. Czy do końca życia jestem skazana na branie leków. Ile dni przed wizytą u alergologa odstawić leki. Dziękuję
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.



www.lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co robić z tą nawracającą pokrzywką?

Witam Od dłuższego czasu z przerwami pojawia mi się pokrzywka na rękach,brzuchu ,nogach i plecach ,która wędruje z jednego miejsca na drugie. Oraz swędzące guzki pod skórą na głowie ,które utrzymują się przez kilka godzin i też znikają . To samo dzieje się że raz swędzą mnie strasznie dłonie a raz stopy ,pojawia się obrzęk i po 1 dniu znika ,przemieszczając się w inne miejsce ,przeważnie nocą. Robiłam morfologię ,pasożyty,próby wątrobowe .Wszystko ok ,a problem dalej jest . Czy to może być nerwica ,którą leczę ?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, opisany przez Panią przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty