Co zrobić z tą pokrzywką?

Witam. Przeszłam kilka dni temu reakcje alergiczna po maści Traumon. Wyszła mi pokrzywka która pojawia się i znika i jest świąd skory.przyjmuje leki przeciwhistaminowe. Doszły mi dziwne duszności to znaczy mam czerwone gardło oraz czuje ucisk w klatce piersiowej i pojawia się wtedy kaszel suchy (ciężej się oddycha) oraz jest tez świst przy wydechu delikatny. Czuje tez przytykanie w gardle. Co to może byc? Mam to od 2 dni

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić Panią do wizyty u lekarza rodzinnego lub alergologa. Swoje dolegliwości opisuje Pani jako świąd skóry, który się pojawia i znika, duszności, kaszel oraz uczucie ucisku w gardle. Przypuszcza Pani, że ich pojawienie się miało związek z zastosowaniem maści Traumon. Jako, że dolegliwości nie są ograniczone jedynie do skóry, to wizyta u lekarza wydaje się być niezbędna. Specjalista zapewne będzie chciał zbadać na dokładnie, który składnik maści ma Pani uczulenie. Możliwe, że zaleci badania laboratoryjne, które pozwolą to wyjaśnić. Dodatkowo można także wykonać testy skórne. Na podstawie wszystkich objawów oraz wyników badań możliwe będzie wybranie odpowiedniego leczenia, które złagodzi dokuczliwe objawy lub całkowicie je wyeliminuje.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka-alergiczna

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-swiad

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.