Łagodzenie pokrzywki u 1,5-rocznego dziecka

Mój półtoraroczny synek zmaga się z alergią, ale na wizyte u alergologa musimy czekać ze względu na duże kolejki. Dzisiaj dostał pokrzywki (wysypka wygląda tak jakby wpadł w pokrzywy lub jakby pokąsiły go komary) na policzkach. Niestety przez weekend nie ma kontaktu z lekarzem. Czy można spokojnie poczekać do poniedziałku? Dziecko nie ma duszności. Jak złagodzić tą pokrzywkę, która go bardzo swędzi?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Do poniedziałku może Pani stosować leki uśmieżające świąd skóry - np. maści z mentolem. Warto też zastanowić się jaki czynnik mógł wywołać odczyny skórne i spróbować go wyeliminować - pokarmy/przegrzanie dziecka, itd. W poniedziałek wskazany kontakt z lekarzem pediatrą.