Co oznaczają wysypki u 1,5-rocznego dziecka?

Witam. Jestem mamą półtorarocznej dziewczynki i jestem bezradna, ponieważ nasza córeczka ma często jakieś wysypki. Ostatnia mnie najbardziej martwi ponieważ wystąpiła kilka dni po szczepionce ostatnia dawka 6- składników ej szczepionki. Na nóżce w miejscu ukłucia pojawił się ślad co uważałam za normalną rzecz do czasu kiedy nie schodził on i zaczęła się pojawiać wysypka na zewnętrznej stronie ud. Oczywiście poszliśmy z tym do naszej Pani doktor obejrzała i powiedziała że nie może to mieć związku ze szczepieniem i przepisała jakieś lekarstwo na wysypkę pokarmową, coś na "D" teraz nie pamiętam nazwy. Brała to lekarstwo dwa tygodnie raz dziennie po 2.5 ml, nie pomogło. Kolejna wizyta i to lekarstwo na kolejne dwa tygodnie. W międzyczasie skierowanie na morfologię i stolec na pasożyty i wszystko wyszło w porządku. Lekarstwo już przestaliśmy brać, a wysypka nadal jest i do tego są zmiany atopowe na skórze ale z tym to akurat jest problem od urodzenia. Kolejna wizyta u Pani doktor zakończyła się skierowaniem do alergologa więc czekamy na wizytę. Bardzo proszę o pomoc i poradę, bo wiem że u tak małego dziecka testy nie są wiarygodne. Wyeliminowaliśmy soki, owoce uczulające, czekoladę i co kolwiek co zawierało kakao. Jestem bezradna i załamana ponieważ bardzo mnie to martwi a nikt nie umi nam pomóc :(

Lek. Tomasz Budlewski

ew konsultacja dermatologiczna również mogłaby coś wnieść w proces diagnostyczny ale konieczne jest przedstawienie wszytskich dotychczasowych zaleceń przez prowadzących lekarzy,