Co mogą oznaczać takie bąble na plecach dziecka?

Dzień dobry. Córka przedwczoraj wróciła z koloni, dziś powiedziała, że swędzą ją plecy. Na plecach ma dużo bąbli, jakby po ugryzieniu komara, ale jest tego na prawdę dużo. Zauważyłam, że bąble są też na innych częściach ciała. Co to może być?
KOBIETA, 13 LAT 2 miesiące temu

Jak przebiega atopowe zapalenie skóry u dzieci?

Coraz więcej osób słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: to atopowe zapalenie skóry. Czym jest ta choroba i jak przebiega. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety ciężko na odległość wskazać konkretną przyczynę bąbli u Pani córki. Proszę jak najszybciej udać się z dzieckiem do dermatologa, który po obejrzeniu zmian skórnych z pewnością będzie mógł powiedzieć coś więcej i wówczas zaproponuje wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Przyczyn takich zmian może być naprawdę wiele. Mogą to być zarówno ukąszenia, choć skoro jest ich naprawdę dużo, to również może to być reakcja alergiczna oraz związana z nią tzw. pokrzywka. Bąble pokrzywkowe są czerwone, a ich przyczyną może być reakcja na konkretne produkty żywieniowe, pyłki, roztocze, a nawet słońce czy przyjmowane leki.

Zdarza się, że przyczyną pokrzywki są zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze lub pasożytnicze. Należy więc skonsultować stan córki ze specjalistą.

Możliwe przyczyny wysypki na plecach opisane zostały w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/wysypka-na-plecach-najczestsze-przyczyny.

Natomiast więcej informacji o pokrzywce znajdzie Pani poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywka-u-dzieci-objawy-przyczyny-diagnoza-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty