Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wskazania do prostowania przegrody nosowej

Nikt z nas nie ma idealnie prostej przegrody nosowej. Czasem jednak skrzywiona przegroda znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do prostowania przegrody.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

substancją czynną leku Duomox jest amoksycylina.

Zgodnie z informacjami dostępnymi w ulotce leku, środek ten nie wykazuje działania teratogennego. Oznacza to, że nie działa toksycznie na zarodek lub płód. Dodatkowo stosowanie leku Duomox przez kobiety ciężarne zostało dobrze udokumentowane podczas badań klinicznych. Dane, które uzyskano podczas nich pokazują, że amoksycylina nie wpływa na powstawanie wad rozwojowych w okresie prenatalnym.

W związku z tym, jeśli stan kliniczny ciężarnej wymaga stosowania leku Duomox, jest to jak najbardziej możliwe i bezpieczne.

Pytania o bezpieczeństwo leku Duomox w ciąży pojawiały się już na naszym portalu. Znajdzie Pani pod następującymi adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lek-duomox-w-29-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-antybiotyk-duomox-1g-w-11-tygodniu-ciazy-jest-bezpieczny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-stosowac-duomox-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy