Czy można stosować Macmiror we wczesnej ciąży?

Witam, jestem w 11 tygodniu ciąży (dokładnie 10 tydzień i 2 dzień). Na wczorajszej wizycie kontrolnej, stwierdził u mnie infekcję pochwy. Został mi przepisany MacMirror Complex 500 w formie dopochwowej. Czy lek ten jest bezpieczny do stosowania podczas wczesnej ciąży ? Czy nie zaszkodzi mojemu dziecku? Przeczytałam kilka niepochlebnych informacji na temat stosowania tego specyfiku w ciąży i się wystraszyłam...
KOBIETA, 28 LAT 2 tygodnie temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zgodnie z informacjami, które są podane w ulotce leku Macmiror Complex 500 – decyzję dotyczącą stosowania leku przez kobietę ciężarną podejmuje lekarz.

Jeśli więc ginekolog przepisał Pani dany lek, oznacza to, że widział potrzebę jego zastosowania i korzyści z tego wynikające. Proszę więc stosować lek zgodnie ze wskazówkami lekarza i pod jego bezpośrednim nadzorem.

Przydatne informacje może znaleźć Pani w odpowiedziach naszych ekspertów, które pojawiły się pod innymi pytaniami. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-globulek-macmiror-przez-kobiete-w-13-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-leku-macmiror-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosowanie-leku-macmiror-500-w-9-tygodniu-ciazy-jest-bezpieczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty