Brak ochoty na seks i częsta masturbacja u chłopaka

Pomimo wielu rozmowom, mój chłopak dalej nie chce się kochać. Za to lubi się masturbować. W trakcie ostatniej rozmowy usłyszałam: "nie mam ochoty, bo jest dużo rzeczy na uczelnię niezrobionych, bo po prostu padam.... i nie mam ochoty". W poprzedniej rozmowie dodał, że "masturbacja jest szybsza i mniej problemowa", wiem, że robi to często. To normalne? Rzadko mnie też zaspokaja. Jak sobie z tym radzić? Czy to normalny stan, że gdy mnie widzi-nie czuje wszechogarniającej chęci kochania się ze mną?

Unikanie zbliżenia przy jednoczesnych potrzebach seksualnych i samozaspokajaniu może być niepokojące w relacji i może świadczyć o trudnościach w samej relacji. Może to być także kwestia specyficznych upodobań, o których trudno jest powiedzieć, trudności w osiaŋaniu satysfakcji, kompleksy, wstyd, lęk przed porażką. Zachęcam do wyjaśnienia tego, wypracowania wspólnych rozwiązań, które będą satysfakcjonować oboje. Bo mam wrażenie, że na ten moment jest to dla Pani źródłem cierpienia, oddalania się od chłopaka, a być może także zaniżonego poczucia własnej wartości czy kobiecości. Warto działać, zanim sytuacja doprowadzi do wycofania z relacji czy poszukiwania satysfakcji poza diadą.