Ostry ból gardła a antybiotyki

Witam. Od dłuższego czasu chorowałem co tydzień, tak na 2 dni - coś podobnego do przewiania głowy..  W każdym razie czułem się osłabiony i bolała mnie głowa, żadnych innych oznak. Jednak ostatnio, w czwartek obudziłem się z lekkim bólem gardła - minął po chwili, w piątek to samo, trochę mocniejszy, ale także minął. Niestety od około godziny 17 zaczęła się pojawiać gorączka i lekkie pobolewanie gardła. W nocy miałem dość wysoką gorączkę, lekkie dreszcze, odczuwalny ostry ból gardła przy przełykaniu i byłem strasznie osłabiony. Dodatkowo bolał mnie kark i szyja. Po tej nocy gorączka zniknęła, został tylko ostry ból gardła przy przełykaniu (głównie z lewej strony) i ogólne osłabienie. Przez ostry ból gardła budziłem się w nocy. We wtorek postanowiłem skierować się do lekarza. W dniu wizyty w zasadzie w dzień nie czułem już bólu gardła, tylko lekką niedyspozycję, głos miałem ciągle osłabiony i dziwnie brzmiał. Po dwugodzinnym oczekiwaniu lekarz poświęcił mi jakieś trzy minuty.. w tym po jednosekundowym zerknięciu w gardło stwierdził białawy nalot na migdałkach - początek anginy i wypisał konieczny antybiotyk. To wszystko opierając się tylko o tak krótkie zerknięcie w gardło. Dlaczego piszę do Państwa? Ponieważ kojarzę wygląd anginy.. Nie mam gorączki, ból gardła zelżał, choć dziś w nocy obudziłem się w nocy ok. trzy razy, nie wiem co było tego przyczyną, ból gardła nie był mocny, ale przesunął się jakby w stronę krtani. Kaszlu nie mam, jeśli chodzi o katar to nos mi się czasami zapycha (głównie w nocy, jedna strona - na zmianę), ale ogólnie nie wygląda to na mocny katar, jedyna sprawa z nosem, to że katar jest z krwią. Dziś już jest szósty dzień jak choruję. Gardła już nie mam suchego jak na początku, ból w dzień przy przełykaniu prawie nie występuje, ale w nocy mimo wszystko ciągle się budzę, ból się pojawia, często jest lekki stan podgorączkowy. Czy powinienem zastosować się do zalecenia tego lekarza i leczyć anginę, na którą tylko wskazuje to, co Pan lekarz zdołał dojrzeć przez jedno spojrzenie? Czy może wygląda to na coś innego i powinienem pójść jeszcze raz do kogoś innego i poprosić o jakieś badania? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam Marek.  P.S. Dodam jeszcze, że nie chorowałem już ok. trzy lata.. Pojęcie antybiotyku jest mi obce, a nie chcę go brać tylko dlatego, że dzisiejsi lekarze w większości "zaliczają" dniówkę w przychodni.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Mimo najszczerszych chęci bez możliwości badania nie da się odpowiedzieć na Pana pytanie i zalecić leczenia. Zawsze w tym celu konieczne jest badanie lekarskie i dokładne zebranie wywiadu.
Jest możliwe że stan jest wywołany chorobą wirusową wóczas stosowanie antybiotyku nie przyniesie spodziewanego efektu.

Zawsze w razie wątpliwości warto skonsultować się z innym lekarzem, rodzinnym lub laryngologiem.
Proszę też objawów nie bagatelizować i doleczyć do końca w celu uniknięcia powikłań.

Pozdrawiam.