Prawostronny ból gardła i szyi od ponad roku

Witam, jestem mężczyzną, mam 28 lat. Od ponad roku zmagam się z prawostronnym bólem gardła-szyi, największy ból występuje podczas przełykania śliny, odczuwam też podczas wdychania powietrza nosem dziwne uczucie chłodu w prawym kanale nosowym, dodam że kanał ten mam często zatkany i nie jest to spowodowane katarem. Od kąd pamiętam ból gardła zaczynał się tylko po obudzeniu się po nocy lub po obiadowej drzemce i trwał chwilę (parę przełknięć) z dodatkowych objawów zauważyłem że szybko się pocę.

Proszę udać się do laryngologa, będzie potrzebne dokładne zbadanie a może również badania obrazowe.
Ważna jest również informacja czy choruje Pan na refluks żołądkowo-przełykowy lub nadkwaśność, bo ból gardła może mieć z tym związek