Ostry i uciskający ból w brzuchu po każdym posiłku

Witam. Od paru miesięcy mam problem z żoładkiem i jelitami. Po każdym posiłku pojawia się ostry, uciskający ból w brzuchu. Ustępuje najczęściej po paru godzinach, często pojawia się także w nocy i z samego rana. Mam także wzdęcia, które towarzyszą mi całą dobę, oraz problemy z wypróżnianiem, zatwardzenia i biegunki naprzemiennie. Wszystko to sprawia mi ogromny dyskomfort, a lekarstwa przeciwóbole dają ulgę tylko na chwilę. Czy te objawy mogą sugerować poważną chorobę?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie mogą to być objawy choroby, na ile poważnej to ciężko ocenić bez przeprowadzenia badań dodatkowych. Sugeruję kontakt z lekarzem bo bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i badań dodatkowych nie jestem w stanie udzielić bardziej jednoznacznej odpowiedzi.