Otarcie skóry a tężec

Tydzień temu obtarłam sobie nogę skórzanymi balerinkami, a następnie wdepnęłam w dość głęboką kałużę na chodniku. Po przyjściu do domu spryskałam rankę perfumami. Ostatnie szczepienie przeciwko tężcowi miałam w wieku 13 lat. Szczepienie w wieku 18 ominęłam, a teraz mam niespełna 19. Nie wiem czy przesadzam, ale odczuwam napięcie mięśni i skurcze w nodze, która była obtarta. Czy mogłam zarazić się tężcem?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie. Ale sugeruje udac sie do przychodni by uzupełnic kalendarz szczepien.