Otwarte złamanie nogi a uszkodzenie nerwu strzałkowego

Witam, mam 21lat i jestem dwa miesiące po złamaniu otwartym lewej nogi. Ortopeda podejrzewa,że mogę miec uszkodzony nerw strzałkowy. Nie potrafie podnieśc stopy "ku sobie", jest opadająca, ruch jest dosłownie minimalny, tylko drga i czuję takie dziwne odczucie gdzies tam przy piszczeli... Palce potrafię normalnie zgiąc, lekko rozszerzyc, lecz niestety ku górze nie idzie. Czy przykurcz Achillesa może byc tego przyczyną czy to raczej ten nerw jest tak uszkodzony?

Teoretycznie przykurcz Achillesa może być przyczyną braku pełnego zgięcia grzbietowego stopy. Uszkodzenie nerwu strzałkowego można potwierdzić wykonując badanie EMG. Brak zgięcia grzbietowego stopy może też wynikać ze specyfiki urazu, która narzuciła określone postępowanie.