Oznaczanie hormonów w badaniu krwi

Czy to prawda, że przy badaniu hormonów nie powinno się oznaczać ich zbyt wiele na jedno pobranie krwi? Słyszałam, że wyniki mogą być wtedy zafałszowane i odbiegać nieco od rzeczywistych..

Oznacza się takie hormony, jakie są potrzebna - w jednej próbce.
A oznaczanych klinicznie hormonów nie ma w człowieku tak zbyt wiele...
Proszę się tym nie troskać.
Pozdrawiam. JW