Palenie papierosów po zabiegu wycięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową

Witam Kilka dni temu (8 kwietnia) miałem wykonany zabieg wycięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową. Obecnie nie przyjmuję żadnych leków (raz na kilka dni wezmę ogólnodostępne środki przeciwbólowe). Mam pytanie odnośnie palenia papierosów. Czy po zabiegu mogę palić, a jeśli nie, to ile mniej więcej czasu potrzeba by wrócić do palenia papierosów? Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie ma bezpośrednich przeciwwskazań do palenia papierosów po cholecystektomii - jedynie trzeba rozważyć kwestie dobra ogólnoustrojowego samego rzucenia palenia.