Operacyjne usunięcie ósemki a palenia papierosów

Witam. Dwa dni temu przeszłam zabieg u chirurga szczękowego polegający na usunięciu ósemki, która jeszcze nie wyrosła. Został pomyślnie przeprowadzony, zostały założone szwy. Moje pytanie brzmi czy palenie papierosów może niekorzystnie wpłynąć na gojenie się rany lub cokolwiek innego. Po zabiegu utrzymuje się opuchlizna, ale ból mija. Chodzi mi o to czy można palić. Z góry dziękuje
KOBIETA ponad rok temu

Może właśnie teraz jest okazja, żeby rzucić palenie. Palenie jest niekorzystne dla zdrowia we wszystkich kwestiach. Oczywiście nie ma po tego typu zabiegu przeciwwskazań bezpośrednich do zaprzestania palenia, ale warto byłoby palenie ograniczyć do czasu całkowitego wygojenia rany (około tygodnia).