Chirurgiczne usunięcie pieprzyka z twarzy

Witam, W przyszłym tygodniu zamierzam usunąć chiurgicznie pieprzyka z twarzy, jednak obawiam się blizn, czy wiosna to dobra pora? Palę papierosy, jaki to ma wplyw na gojenie sie rany, czy powinnam teraz zaprzestać, czy moze dopiero w dniu zabiegu i potem nie palic podczas gojenia sie rany, czy moze przełożyć zabieg aż calkowicie rzucę palenie? Jaki to ma wpływ? Czy bliznowce wystepują na dolnej części policzków ?Proszę o odpwiedź.

Witam,

Jest to dobra pora na zabiegi, jeszcze nie ma dużego nasłonecznienia. Papierosy należałoby odstawić 14 dni przed zabiegiem, zawsze istnieje ryzyko pogorszenia miejscowego gojenia rany. Ważnym jest unikanie opalania ok 6 m-cy po zabiegu czyli stosowanie blokerów.
Bliznowce nie mają specjalnych predyspozycji do występowania na twarzy.