O jakiej porze roku wykonywać chirurgiczne usuwanie znamion na twarzy?

Czy to prawda że chirurgiczne usuwanie znamion na twarzy nie powinno odbywać się w lecie? Jaka pora jest najlepsza aby wykonać zabieg?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. To nieprawda. Zabieg tego typu można wykonać o każdej porze roku.

Witam,
najlepsza pora to taka kiedy nie ma dużego nasłonecznienia i wysokich temperatur.
Jesień,wczesna wiosna.-zalecam. Jeżeli zmiany są drobne można usuwać o każdej porze roku, zawsze należy pamiętać by zabezpieczyć miejsce wycięcia przed promieniowaniem słonecznym.

Szanowna Pani, Jeżeli zabieg jest planowy, istotnie lepiej wyznaczyć jego termin na jesień lub zimę. Wynika to z tego, że rany lepiej się goja, gdy jest nieco chłodniej oraz z tego, że bliznę trzeba chronić przed promieniowaniem UV ( zreszta jak całą skórę).
To sa przyczyny dla których takie zabiegi polecamy wykonywać w chłodniejszych porach.