Usuwanie przebarwień po bliźnie pourazowej na grzbiecie nosa

Witam! Mam bliznę pourazową na grzbiecie nosa, jest nierówna i przebarwiona. Czy jest szansa na jej usunięcie? Jeśli tak, to w jaki sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Katarzyna

W celu odpowiedniej kwalifikacji do leczenia proszę udać się do gabinetu lekarskiego oferującego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Istnieją różne metody usuwania blizn oraz przebarwień w zależności od rodzaju, wielkości, od tego czy blizna jest wklęsła, czy wypukła. Najczęściej stosuje się zabiegi laserem frakcyjnym CO2, Dermapenem z osoczem bogatopłytkowym, peelingami medycznymi, a dodatkowo wklęsłe blizny wypełnia się kwasem hialuronowym. Wybór odpowiedniej terapii należy do lekarza prowadzącego, który podejmuje decyzję w oparciu o wywiad i badanie pacjenta.

Witam

Może Pani spróbować wykonać zabiegi laserem frakcyjnym CO2. Powinien zmniejszyć bliznę i poprawić jej wygląd. Tego typu zabiegi najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, ponieważ bezwzględnie trzeba chronić skórę przed UV.