Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usuwanie przebarwień po bliźnie pourazowej na grzbiecie nosa

Witam! Mam bliznę pourazową na grzbiecie nosa, jest nierówna i przebarwiona. Czy jest szansa na jej usunięcie? Jeśli tak, to w jaki sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Katarzyna
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

W celu odpowiedniej kwalifikacji do leczenia proszę udać się do gabinetu lekarskiego oferującego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Istnieją różne metody usuwania blizn oraz przebarwień w zależności od rodzaju, wielkości, od tego czy blizna jest wklęsła, czy wypukła. Najczęściej stosuje się zabiegi laserem frakcyjnym CO2, Dermapenem z osoczem bogatopłytkowym, peelingami medycznymi, a dodatkowo wklęsłe blizny wypełnia się kwasem hialuronowym. Wybór odpowiedniej terapii należy do lekarza prowadzącego, który podejmuje decyzję w oparciu o wywiad i badanie pacjenta.

0

Witam

Może Pani spróbować wykonać zabiegi laserem frakcyjnym CO2. Powinien zmniejszyć bliznę i poprawić jej wygląd. Tego typu zabiegi najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, ponieważ bezwzględnie trzeba chronić skórę przed UV.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy