Paraliż połowy twarzy w 3 miesiącu ciąży

witam mam bardzo duzy problem moja siosta ma 22 lata i jest w 3miesiacu ciazy, juz pare razy wystapil u niej tak jaby paraliz pol twarzy lewej strony i reki nie mogla mowic ruszac nic a pozniej po jakims czasie jakby wracalo do siebie ale bardzo spowolnione trafila dwa razy do szpitala i ciagle mowia ze to nic takiego ze to migrena?czy mozecie prosze doradzic pomuc?

Magdalena Mroczek

Niestety w tym przypadku nie da sie postawić diagnozy bez badania przedmiotowego. JEśli dolegliwości się powtórzą proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proszę koniecznie udać się do swojego lekarza, Po badaniu będzie można ustalić najbardziej odpowiednie postępowanie.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

migrena z aurą może przebiegać właśnie w ten sposób. Częściej spotyka się migreny bez aury natomiast w 10 % przypadkach takie objawy jak parestezje, ubytki w polu widzenia, pojawienia się mroczków, niedowładu, afazji towarzyszą bólowi głowy. Jeśli Pani siostra jest pod opieką specjalisty i stosuje się do jego zaleceń może być Pani o jej zdrowie spokojna.

Pozdrawiam.