Parcie na pęcherz, upławy i swędzenie. Jaka może być tego przyczyna?

Witam. Moja 6,5 letnia córeczka od około miesiąca skarży się na parcie na pęcherz. Przez tydzień brała F*** po 2 tabletki dziennie oraz nasiadówki z Tantum Rosa. Stan nie poprawił się, ale pojawiły się upławy i swędzenie. Lekarz pediatra zalecił nadal nasiadówki z Tantum i smarowanie maścią C***. Po kuracji parcie na pęcherz jest nadal, swędzenie przeszło na pewien czas, a teraz znowu powraca. W nocy córka nie wstaje do toalety. Wyniki badań moczu po kuracjach są następujące: posiew: bakterii tlenowych nie wyhodowano ogólne: BARWA: c.żółty PRZEJRZYSTOŚĆ: zupełna pH 5,0 CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 1,020 GLUKOZA nb BIAŁKO: nb UROBILINOGEN: w normie BILIRUBINA: nb CIAŁA KETONOWE: nb AZOTYNY: nb Osad moczu: nabłonki plaskie: pojedyncze w polu widzenia Leukocyty: 5-8 w polu widzenia Pasma śluzu: nieliczne Kryształy szczawianu wapnia: dość liczne w polu widzenia Teraz czekamy na USG jamy brzusznej. Mamy sprawdzić ewentualnie piasek w nerkach lub inne nieprawidłowości. Lekarz zalecił zwiększenie przyjmowania płynów i odstawienie na pewien czas owoców. Niepokoi mnie wysokość leukocytów, biorąc pod uwagę, że nie jest przeziębiona. Co możemy jeszcze zrobić żeby pozbyć się tego parcia na pęcherz? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Badanie moczu jest w normie. Obecność leukocytów może świadczyć raczej o niedostatecznym przygotowaniu do badania (należy dokładnie umyć się przed pobraniem moczu do kubeczka, pobieramy środkowy strumień).

W moim odczuciu powinna Pani dodatkowo nalegać na wizytę u ginekologa dziecięcego i pobranie wymazu celem określenia, czy córeczka nie ma infekcji grzybiczej ( i stąd ten świąd i upławy).

Pozdrawiam