Pęcherz moczowy znacznie wypełniony o gładkich zarysach
Witam!wykonałam mojej 12-letniej córce usg nerek.WYnik.Obie nerki o położeniu prawidłowym.Prawa długości 102mm,z szerokością warsty miąższowej 11mm,miedniczka nerki prawej o szerokości w wym.AP9mm ,widoczny również podmiedniczkowy odcinek moczowodu prawego o szer.3mm,lewa dł.99mm,z szer.warstwy miąższowej 9 mm,nerka lewa bez cech zastoju .Poza tym nerki bez cienizłogów o zachowanej echostrukturze .Pęcherz moczowy znacznie wypełniony o gładkich zarysach. wskazana kontrola przy pustym pęch. mocz

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Miedniczka nerkowa nerki prawej jest nieco poszerzona. Wskazane wykonanie powtórnego badania USG z pustym pęcherzem moczowym (bezpośrednio przed badaniem córka powinna pójść do toalety i oddać mocz) w celu pełnego opisu ew. zmian w układzie moczowym.