Jakie jest dalsze postępowanie przy podanych wynikach tomografii komputerowej?
Dzień dobry. Tomografia komputerowa wykazała u mnie wodonercze lewostronne - zredukowaną warstwę miąższową i chechy zaawansowanego zastoju moczu (długość 96 mm, miedniczka 56 mm, kielichy 25 mm, warstwa miąższowa 9 - 10 mm). Nerka prawa posiada cechy niewielkiego zastoju moczu (długość 127 mm, warstwa miąższowa prawidłowa, miedniczka 23 x 18 mm, kielich u podstawy 10 mm). Obie nerki wydzielają zakontrastowany mocz. Prawy moczowód zakontrastowany, lewy nie. W przypadku obu nerek możliwe jest zwężenie podmiedniczkowe. Brak jest widocznych uwapnionych złogów. Scyntygrafia dynamiczna nerek wykazała, że nerka prawa sprawna jest w 98% a nerka lewa tylko w 2%. Lewa nerka - śladowe ilości znacznika, układ kielichowo - miedniczkowy poszerzony, wydalanie zachowane (ocenę wydalania utrudnia stopień upośledzenia wydzielania). Nerka prawa – rozmieszczenie znacznika dość równomierne, układ kielichowo – miedniczkowy nieposzerzony. Mój lekarz prowadzący, skierował mnie na nefrektomię lewostronną prostą laparoskopową, czyli całkowite usunięcie lewej nerki. Inny lekarz urolog zasugerował mi, aby, zanim do tego dojdzie (usunięcie), nakłóć nerkę lewą, celem sprawdzenia jej funkcji oraz ratować nerkę prawą poprzez poszerzenie zwężenia podmiedniczkowego. Dodam, że towarzyszy mi wtórne moczenie nocne od 2016 r. oraz nadciśnienie tętnicze z zajęciem nerek. Jakie działania należy w tego typu sytuacji podjąć?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Badania krwi - stężenie białka całkowitego
Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.
Witam serdecznie,
Z tym pytaniem należy udać się do urologa na konsultację i porozmawiać odnośnie Pani obaw.
Pozdrawiam.