Pęknięcie prezerwatywy podczas dni niepłodnych a ryzyko ciąży

Witam, w trakcie stosunku mojemu chłopakowi pękła prezerwatywa. Okres skończył mi się 3 dni temu, mam regularny cykl i dni płodne wypadają mi za 6 dni. Czy istnieje możliwość że jestem w ciąży?

Szanowna Pani!

Przy regularnych cyklach ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne,niemniej jednak zawsze I faza cyklu może się przesunąć i dni płodne mogą pojawić się wczesniej lub póżniej.
W takich przypadkach jak Pani proponuję-o ile nie ma przeciwwskazań medycznych-tabletkę po stosunku:Esapelle do 72 godzin po , ew.Ella One do 5 dni po.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka