Pęknięta elektroda w rozruszniku serca a ciążą i poród

Witam, jestem w 28 tc mam wszczepiony rozrusznik serca, elektroda rozrusznika jest pęknięta, ale na czas ciąży nic z tym nie robią, chciałabym wiedzieć jaki czeka mnie poród, moja Pani ginekolog mówi że jeżeli miałoby być cc to Pani Dr Kardiolog wystawia zaświadczenie, ale co gdy Kardiolog też nie wie? Czytałam, że w grę wchodzi tylko cc, a na kontroli rozrusznika raz mówią że mogę siłami naturalnymi rodzić, a raz że cc, ale w sumie sami nie wiedzą.. :( Proszę i pomoc, Pozdrawiam Ania

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, prawdopodobniej bezpiecznej jednak w takie sytuacji byłoby wykonac cesarskie ciecie, jednak nie znam dokładnej historii Pani choroby. Zalecam stosowac sie do rad kardiologa i wspólnej opinii z ginekologiem. Pozdrawiam