Pełny stosunek przy stosowaniu tabletek Lesiplus

Regularnie przyjmuje tabletki lesiplus- pierwszy blister. Jestem przy ostatnim rzędzie tabletek(wczoraj 22 tabletka). Dzisiaj tabletke przyjęłam z opóźnieniem(zawsze biore 11.50 dzisiaj spałam i wzięłam dopiero ok. 14.40) Wczoraj odbyłam pełny stosunek(wytrysk dopochwowy) Czy jestem chroniona?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie jak najbardziej jest dopuszczalne. Ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Nie ma powodów do niepokoju.