Petting, ciąża i okres

Pomoc i problem??
Proszę o szczere odpowiedzi.

Witam uprawiałem petting z moja dziewczyna kilka razy. W tym tygodniu przed każdym pettingiem dokładnie myłem ręce pod ciepła wada z mydłem.. Dzisiaj dostała niby okres ale to nie jest okres tylko jak by plamienie na majtkach miała jak by jasno czerwona krew a potem trochę ciemniejsza...? czy to może być objaw ciąży .. dodam, że ma okres nieregularny. Bardzo się boję że jest w ciąży proszę o szczere odpowiedzi i o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Użytkowniku!

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH

Jednak pamiętaj, że ciąża nie jest jedyna przyczyną braku miesiączki, na jej przesunięcie ma wpływ wiele innych czynników (np. stres, hormony).

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.