Picie alkoholu w pierwszych dniach ciąży

Witam jestem w ciąży początek 6 tyg.licząc od 1 dnia ostatniej @. o dziecko staraliśmy się 15 lat.Po nie udanych próbach in vitro zupełnie odpuściliśmy. Czy mogłam zaszkodzić maluszkowi pijąc alkohol ok. 24-25 dnia cyklu oraz ok 30-31 dzień cyklu. Na tych imprezach piłam wódkę(dużo)a w tygodniu zdarzało mi się wypić piwo lub drinka.O ciąży dowiedziałam się ok. 33 dnia i od tego czasu już nic nie piję.Tak bardzo się boję. Proszę o poradę.

Witam! Duża ilość alkoholu przyjęta w pierwszych dniach ciąży mogła przede wszystkim spowodować jej poronienie. Jeśli do tego nie doszło, maluszkowi najprawdopodobniej nic się nie stało. Okres najbardziej wrażliwy na teratogenne działanie alkoholu to 3-6 tydzień ciąży dlatego dobrze że zorientowała się Pani że jest w ciąży :) Jednocześnie proszę aby pamiętała Pani o regularnym zażywaniu kwasu foliowego raz witamin i minerałów dla kobiet ciężarnych. Pozdrawiam!