Picie alholu we wczesnej ciąży a związane z tym ryzyko

Mam bardzo poważny problem. Robiłam test i okazało się że jestem w ciąży - domyślam się że to już prawie 2 miesiąc. Jestem przerażona ponieważ dotąd nie wiedziałam o ciąży i prawie co weekend miałam jakieś imprezy na których piłam alkohol (z reguły wódka, rzadziej wino albo piwo)... Czy ta sytuacja mogła źle wpłynąć na płód-bardzo się tego boję i martwię się o maleństwo:( Czym to grozi?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest przewidzieć działanie alkoholu w tym momencie. Proszę spokojnie udać się do lekarza ginekologa . Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.