Pieczenie i ból cewki moczowej - co jest nie tak?

Mam 34 lata. Od około 3 tygodni odczuwam pieczenie w cewce po oddaniu moczu - pieczenie potrafi utrzymywać się przez kilka godzin i znika/słabnie tuż przed następną wizytą w toalecie. Nie jest to nic bolesnego, opisałbym to uczucie raczej jako dyskomfort. Z oddaniem moczu nie mam absolutnie żadnych problemów, żadnego utrudnienia czy bólu w trakcie wypróżniania. Od momentu wystąpienia objawów miałem kilkudniowe przerwy zupełnie bez żadnych oznak. Zastanawiam się, czy mogło mieć na moją dolegliwość wpływ to, iż przez kilka dni nie zakładałem bielizny (z powodu otarć w pachwinie). Pogoda była mroźna a spodnie dresowe zapewniające wystarczający „luz” niezbyt grube. Druga rzecz, która być może miała wpływ to prezerwatywa z jakimś środkiem chłodzącym, której użyłem (mam jedną stałą partnerkę), a którego w środku było bardzo dużo, może wniknął do środka i podrażnił cewkę moczową. Postanowiłem opisać mój przypadek, ponieważ moje objawy są dość nietypowe (brak bólu w trakcie oddawania moczu czy brak problemów z jego wypływem). Moje pytanie to. czy może to być np. zapalenie pęcherza, cewki o łagodniejszym przebiegu? A może coś innego? Z racji, że na stałe mieszkam w UK, a nie bardzo wierzę w umiejętności tutejszych lekarzy (z doświadczenia), proszę o pomoc właśnie tutaj, choć mam świadomość, że wizyta w przychodni mnie pewnie nie minie. Pozdrawiam, Adam
34 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Pieczenie cewki moczowej jest charakterystycznym objawem infekcji. Niestety, jak słusznie Pan zauważył, niezbędna będzie wizyta w przychodni. Konieczne jest bowiem wykonanie podstawowych badań, w tym badania ogólnego moczu. Na podstawie wyników będzie można ocenić, czy faktycznie występuje stan zapalny czy też istnieje inna przyczyna Pana dolegliwości. Takową może być reakcja alergiczna na środek zawarty w prezerwatywie.
Nie ukrywam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u urologa, który obejrzałby prącie. Jeżeli jednak będzie Pan miał problemy z umówieniem wizyty sugerowałabym udać się do internisty i przynajmniej zbadać mocz.
Pozdrawiam