Pieczenie oczu po stosowaniu kropli

Przez rok używałem kropli Hylo-Gel. Ostatnio po ich stosowaniu przez kilka minut występuje u mnie silne pieczenie. Po tym oczy są czerwone, w kącikach i na rzęsach zostaje żółta wydzielina. Próbowałem także Systane Ultra i Optive z podobnym efektem. Nie wiem, czy to ma związek, ale okulista stwierdził, że gruczoły Meiboma produkują u mnie zbyt dużo łoju. Mam wycierać brzegi powiek chusteczką z płynem micelarnym, ale nie wiem, czy daje to efekt, bo nigdy nie widzę na nich łoju przed wycieraniem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeżeli dolegliwości nadal występują konieczna jest ponowna wizyta u lekarza okulisty.