Pieczenie w odbycie i stan zapalny a prawdopodobieństwo rzeżączki

odczuwam pieczenie w odbycie co pewny czas konsultowalem to z proktologiem on widzi tylko stan zapalny, czy to może być też objaw rzeżaczki? jakie badania nalezy zrobic?
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości teoretycznie mogą być wynikiem rzeżączki, tym bardziej, że proktolog zdiagnozował stan zapalny. W celu wyjaśnienia etiologii objawów sugeruję wykonanie wymazu z odbytu, co umożliwi rozpoczęcie celowanego leczenia.