Piękacy ból po wstaniu z pozycji siedzącej

Jestem na emeryturze i jestem kierowca ,spedzam niejednokrotnie 10 - 14 godzin za kierownica czyli pozycja siedzaca mam problem z przyjeciem pozycji stojacej np przy postoju.wtedy odczuwam piekacy bol w lewym biodrze promieniujacy na lewa noge.To samo sie dzieje gdy za dlugo siedze Prosze o rade Bogdan

Prawdopodobnie to wynik wielogodzinnego siedzenia za kierownicą , typowa dolegliwość kierowców, zwłaszcza dużych aut ciężarowych czy autobusów
Jeżeli dochodzi nadwaga i brak cwiczeń i aktywności poza pracą, sytuacja pogarsza się
Radzę zacząć ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, nawet tak proste jak wciąganie brzucha i prostowanie się w trakcie jazdy
Konieczne postoje i wtedy bieg dokoła auta, kilka skłonów
Pewnie potrzebna bedzie konsultacja lekarska, badanie, moze też RTG lub MRI kręgosłupa
Ale jedyny skuteczny sposób to ruch i ćwiczenia, regu;larne
Doraźnie leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, ale one nie wzmocnią kręgosłupa!
Pozdrawiam