Pielęgnacja cery mieszanej, tłustej i wrażliwej z nietolerancją salicylanów

Witam! Mam 49 lat,cerę mieszaną w stronę tłustej i wrazliwa,na dodatek jestem z nietolerancją na salicylany,czym pielęgnowac taką cerę?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam serdecznie,
przede wszystkim należy zacząć od właściwie dobranego produktu do mycia, czyli żelu lub mleczka o lekkiej konsystencji (np. dermokosmetyki apteczne), toniku, kremu o lekkiej konsystencji, np. La Roche Posay Redermic R lub Redermic C dla skóry mieszanej. Dermokosmetyki są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ spełniają potrzeby skóry wrażliwej i alergicznej, są przebadane klinicznie. W razie wątpliwości zapraszam na konsultację.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Warto udać się do specjalisty, który po analizie skóry będzie w stanie dobrać odpowiednią pielęgnację domową jak i gabinetową.

Pozdrawiam