Pielęgnacja cery wrażliwej

Witam, mam 21 lat i od kilku lat problem ze skórą na twarzy a zwłaszcza okolice nosa, co jakiś czas skóra tam robi się czerwona, piekąca i jest podatna na podrażnienia. Wtedy dermatolog przepisał pimafucort i skierowal na test H.pylori (negatywny) obecnie dzis znowu mam czerwona skórę która piecze. Pimafucort pomaga doraźnie, ale nie usuwa przyczyny problemu. Od lek. POZ dostałem maść z witaminami na receptę i próbki kremów. Jakoś nie widzę po nich poprawy. Proszę o poradę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości bezpośredniej oceny opisanych zmian występujących na skórze twarzy, co wyklucza możliwość postawienia jednoznacznej diagnozy. Zmiany mogą mieć bowiem podłoże zarówno alergiczne, infekcyjne jak i zapalne. Zdecydowanie powinna Pani zatem ponownie skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który podczas bezpośredniej wizyty oceni skórę oraz wdroży właściwe leczenie.